Strona główna    Ogłoszenia    Grupy    Sakramenty    Liturgia    O parafii     Galeria    Linki   Cmentarz Parafialny     Kontakt
    Kalendarium   Regulamin   Porady   Plan sytuacyjny   Ostatnio pochowani   Znicze

Porady, jeżeli zmarła Ci bliska osoba

Jeśli zmarła bliska osoba i zgon nastąpił w domu, należy przede wszystkim:

· Wezwać lekarza, by stwierdził zgon i wypisał tzw. kartę zgonu;

· Z kartą zgonu i dowodem osobistym osoby Zmarłej należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego odebrać akty zgonu;

· W miarę możliwości tego samego, względnie następnego dnia, należy przyjść do zakładu wraz z dokumentami, których wykaz zamieszczamy niżej i omówić wszelkie kwestie związane z ceremonią pogrzebową oraz jej przebiegiem. Tam też służymy Państwu wszelką radą oraz pomocą.

Jeśli zmarła bliska osoba i zgon nastąpił w szpitalu, należy przede wszystkim:

· Udać się do działu statystyki w szpitalu aby odebrać kartę zgonu, wystawioną przez lekarza oraz kartę potwierdzenia odbioru zwłok;

· Z kartą zgonu i dowodem osobistym osoby Zmarłej należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po akty zgonu;

· Z kartą potwierdzenia odbioru zwłok oraz odzieżą do ubioru Zmarłego należy udać się do prosektorium (na terenie szpitala).

· W miarę możliwości tego samego, względnie następnego dnia, należy przyjść do naszego zakładu wraz z dokumentami, których wykaz zamieszczamy niżej i omówić wszelkie kwestie związane z ceremonią pogrzebową oraz jej przebiegiem. Służymy Państwu wszelką radą oraz pomocą.

Wykaz dokumentów, które są wymagane aby zorganizować pochówek:

- akt zgonu;

- karta zgonu;

- dowód osobisty oraz nr NIP osoby najbliższej, zlecającej pochówek;

- nr NIP oraz legitymacja emeryty, rencisty Zmarłego (jeśli taką posiada).

Wydrukuj tekst...

Niedziele i święta:
8.00; 9.30 i 11.00

W święta - dni pracy:
18.00 (lato); 17:00 (zima)

W dni powszednie:
18.00 (lato); 17:00 (zima)

W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
przed Mszą Św.

Biuro Parafialne
czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św. (30min)

Odpusty w naszej Parafii: