Strona główna    Ogłoszenia    Grupy    Sakramenty    Liturgia    O parafii     Galeria    Linki   Cmentarz Parafialny     Kontakt

DOKUMENTY DO CHRZTU ŚW.

1. Akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
2. Dokument ślubu kościelnego (w innym przypadku dokument Stanu Cywilnego)
3. Zaświadczenia chrzestnych ze swojej parafii, że są praktykującymi katolikami i mogą być rodzicami chrzestnymi.
4. Zaświadczenia rodziców, oraz chrzestnych o odbytych naukach przed chrztem.

UWAGA!
Sakrament chrztu św. w naszej parafii jest udzielany na Mszy św. uprzednio uzgodnionej.

Chrzest dziecka należy zgłosić w biurze parafialnym minimum tydzień przed datą chrztu św. przedkładając wszystkie w/w. dokumenty.
Rzeczą zrozumiałą jest, że rodzice oraz chrzestni przystępują do spowiedzi św. i komunii św.

NAUKI PRZED CHRZTEM !
w naszej parafii dla rodziców i chrzestnych przygotowujących się do chrztu dziecka, odbywają się w biurze parafialnym przy zgłoszeniu dziecka do chrztu.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

1. Metryki chrztu św. z datą wystawienia nie później niż trzy miesiące wstecz.
2. W przypadku zawierania ślubu konkordatowego – zaświadczenia z U.S.C.
3. Świadectwa ukończenia katechizacji szkoły średniej lub zawodowej (w wypadku braku świadectwa, zaświadczenie o ukończeniu kursu katechizacji uzupełniającej).
4. Zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i odbytych spotkaniach w poradni życia małżeńskiego.
5. Dowody osobiste.

UWAGA!
Sakrament małżeństwa udziela się przez cały rok z wyjątkiem czasu Adwentu i Wielkiego Postu.
Narzeczeni w myśl kan. 1067 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Instrukcji KEP z 1987 roku oraz ustawy Konkordatowej winni się zgłosić do biura parafialnego w celu zawarcia sakramentu małżeństwa minimum 3 miesiące przed datą planowanego ślubu. (Jest to warunek konieczny).

KATECHEZA (KURS) PRZEDMAŁŻEŃSKI ORAZ PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO!
Nasza Parafia podlega pod Parafię Farną w Śmiglu i tam należy się zgłaszać.

Wydrukuj tekst...

Niedziele i święta:
8.00; 9.30 i 11.00

W święta - dni pracy:
18.00 (lato); 17:00 (zima)

W dni powszednie:
18.00 (lato); 17:00 (zima)

W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
przed Mszą Św.

Biuro Parafialne
czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św. (30min)

Odpusty w naszej Parafii: